Колодязі водопровідні

Колодязі водопровідні

При будівництві водопровідних мереж та водопроводів застосовують колодязі зі збірного залізобетону.

 

Водопровідні колодязі призначені для розміщення водопровідної арматури та її управління, виконання ремонтних та профілактичних робіт.

Склад круглого вертикального колодязя зі збірного залізобетону :

1. Днище;

2. Робоча камера ( кільця з фальцевим з’єднанням);

3. Плита перекриття;

4. Горловина;

5. Люк чавунний;

6. Плита обмостки;

7. Ходові скоби;

8. Герметизуючі гумові кільця або спеціальний клеючий склад «Полірем»;

9. Водопровідна труба зі спеціальними гумовими ущільнювачами;

10. Ущільнений грунт, основа зі щебеню або бетону;

11. Гідроізоляційне покриття гідроізоляційними емульсіями або мастиками.

Круглі оглядові колодязі застосовуються на водогонах та мережах діаметром 50 – 600мм. Робоча частина висотою 1500, 1800, 2100 та 2700мм складається із кілець діаметром 1000,1500,2000мм.

Всі типи водопровідних колодязів мають горловинні лази D=700мм та змінну загальну висоту в залежності від величини заглиблення колодязів і виконуються зі збірних залізобетонних кілець діаметром 700мм.

У грунтах з високим заляганням грунтових вод вище дна колодязя, виконують гідроізоляцію дна та стін колодязя на 0,5м вище даного рівня – для піщаних грунтів; для глинистих грунтів – верх гідроізоляції визначається рівнем капілярного підняття грунтових вод.

Зовнішня ізоляція стін, днища, плит перекриття – обмащувальна із гарячого бутуму, розчиненого в бензині.

На стиках збірних залізобетонних колодязів фальцевого з’єднання рекомендується передбачити наклеювання полосок із полімер – бітумних мембран «Будрол»Н шириною 20-30см.

Монтуючи люк, необхідно не допускати проникнення в колодязь поверхневих вод. При відсутності твердого покриття, люк повинен виступати над поверхнею землі 50мм. Облаштування обмостки шириною 1м від люка з нахилом від нього можна виконати спеціальною залізобетонною плитою.

У водопровідних колодязях, при відповідному обґрунтуванні слід передбачати встановлення додаткових плит перекриття для утеплення. Кришки діаметром 610мм можуть бути виготовлені зі сталі або дерева.

Для спуску в колодязь, на внутрішній поверхні стін горловини встановлюють стальні або чавунні скоби, а в робочій камері, замість скоб можна застосовувати стальні драбини.

Всі збірні елементи колодязів при монтажі встановлюються на цементно-піщаний розчин марки 100, товщиною 10мм. Монтуючи кільця з фальцевим з’єднанням застосовують спеціальну клеючу суміш «Полірем».

На замовлення, в кільці для встановлення труб висвердлюються отвори діаметром 30-150мм.